Son Yazılar

Balkabağının Faydaları

Kış aylarının gelmesiyle birlikte metabolizma yavaşlar, vücut direnci azalır. Böylece oluşabilecek enfeksiyonlara kapı aralamış oluruz. Aynı şekilde cilt sağlığımızdan kış aylarından etkilenir. Kuru, rengini ve canlılığını kaybeder. Eğer siz de bu değişiklikleri kendinizde gözlemlemeye, hissetmeye başladıysanız balkabağını sofralarınıza ekleme vakti gelmiş demektir. Balkabağının birçok fayda vardır. Bunlar;

  • Kalp ve bağırsak sağlığı açısından büyük önem taşır. İyi bir lif kaynağıdır. Yarım fincan balkabağında 3 gram lif bulunur. Aynı zamanda lif tüketiminiz arttıkça tokluk hissinizde uzar.
  • Göz sağlığının korunmasında da yardımcı olur. Çünkü güçlü bir A vitamini kaynağıdır.
  • A vitamini yönünden oldukça zengin olan balkabağı aynı zamanda C vitamini bakımından da oldukça zengindir. Yetişkin bir insanın bir günde tüketmesi gereken C vitamini miktarının %35’ini tek başına karşılar. Kolajen üretimini destekleyen C vitamini cildin daha genç ve canlı görünmesine de yardımcı olur.
  • Antioksidan özellikleri nedeniyle savunma sisteminin en büyük yardımcılarındandır.
  • Balkabağında fazlaca bulunan karotenoidler diyet yağlarıyla tüketildiğinde ciltte pigmentasyona neden olur. Böylece daha canlı bir cilt görünümüne kavuşmanızı sağlar.

1 Haftada 3 Kilo!

Kilo problemini ortadan kaldıran kişisel diyet uygulamaları ile bire bir sonuç garantili diyet programı ile sizlere kusursuz bir hizmet sunmaktayız. Rahatsızlıkları diyet yöntemi ile tedavi sürecide aynı şekilde kişisel beslenme alışkanlıklarınız belirlenerek yapılmaktadır. Sporcuların kas kütlesini arttırmada en büyük etken olan beslenme süreçlerinin yönetiminde garantili sonuç hizmeti sağlanmaktadır. Lütfen bizim ile iletişime geçiniz.