Çankaya Diyetisyen

Çankaya’da bulunan diyetisyenler, bireylerin ruhsal, bedensel ve zihinsel sağlıklarını en üst düzeye çıkarmak için sağlıklı beslenme konusunda rehberlik yapmaktadır. Sağlıklı bir yaşam için beslenme, vücudun ihtiyaçlarına uygun olarak planlanmalıdır. Bu, kişinin genel sağlık durumu, cinsiyeti, yaşı ve varsa özel sağlık koşullarını dikkate almayı gerektirir. Özellikle yetişkinlerle çocukların beslenme ihtiyaçları farklılık gösterir.

Sağlıklı beslenme, vücudun ihtiyaç duyduğu besinleri doğru miktarlarda almayı içerir. Beslenme alışkanlıklarındaki değişiklikler, yanlış beslenme, düşük yağlı ve protein içeren besinlerle beslenme, fast food tüketimi gibi faktörler zamanla yeme alışkanlıklarını olumsuz etkiler. Böylece kilo problemlerine yol açar.

Çankaya Diyetisyen hekimler, beslenme, kilo yönetimi ve yeme bozuklukları gibi konularda uzmanlaşmış profesyonellerdir. Bireylere kişisel beslenme tedavileri uygular. İdeal kiloya ulaşmalarına yardımcı olmanın yanı sıra sağlıklı beslenme alışkanlıklarını kazandırmaya çalışırlar. Beslenme tedavileri, bireyin genel sağlığını iyileştirmeyi ve kişisel beslenme ihtiyaçlarına uygun bir plan oluşturmayı amaçlar.

Çankaya’daki diyetisyen hekimler, bireylerin yaşam kalitesini artırmak ve sağlıklı bir yaşam tarzına geçiş yapmalarına yardımcı olmak adına önemli bir rol oynamaktadır.

Özellikle ülkemizde giderek büyüyen ve özellikle çocuk yaşlarda ortaya çıkan obezite sorunu, sağlıklı beslenme ile ilgili çeşitli sorumlulukları beraberinde getirmiştir. Bu sorunlardan biriyle karşılaşan bireyler, derhal bir diyetisyene başvurmalı ve sağlıklı beslenme ilkelerini benimsemelidir. Devlet ya da özel hastanelerin ilgili birimlerinde görev alan diyetisyenler, sağlık konusunda uzmanlaşmış profesyonellerdir. Özellikle bayan diyetisyenler arasında Müge Özturna, alanındaki uzmanlığı ve üstlendiği görevleriyle sağlıklı beslenme konusunda etkili yardımcınızdır. Obezite ve benzeri sağlık sorunlarıyla mücadelede diyetisyenler, kişilere özel beslenme planları ve rehberlik sunar.

Diyetisyen Müge Özturna Kimdir?

1996 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun oldu. Besin üretiminde HACCP sistemi üzerine yüksek lisans eğitimini tamamlayarak uzman diyetisyen unvanını aldı (1999). Kariyerine 1997-2006 yılları arasında Başkent Üniversitesi Ayaş Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nde kurum ve klinik diyetisyenliği görevini üstlenerek başladı. 2006-2008 yılları arasında Bayındır Hastanesi EUREST bünyesinde proje müdürü olarak çalıştı.

2008-2013 yılları arasında Medicana International Ankara Hastanesi’nde Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nü kurdu. Bölüm şefi ve yiyecek-içecek hizmetleri müdürlüğü görevini üstlendi. 2013-2018 yılları arasında NSC klinikte çalıştı ve aynı dönemde Liv Hospital Ankara Hastanesi’nin Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nü kurdu. 2018 yılında Usta 1071 plazada kendi merkezini kurarak hizmet vermeye devam etti. Şu anda Beştepe Moment Ofis Plaza’da kendi kliniğinde çalışmakta ve Türkiye Diyetisyenler Derneği üyesidir.

Müge Özturna, uzun yıllara yayılan kariyerinde edindiği deneyimleri kullanarak “Bağışıklık Mucizesi: Virüslere Karşı Yaşam Klavuzu Diyet Sırları – Özel Tarifler” adlı kitabın yazarıdır.