Son Yazılar

Vitamin ve Mineral Takviyeleri Kilo Aldırır mı?

Dengesiz ve düzensiz bir beslenme tarzı ve yaşam şekli ile ortaya çıkan hastalıklara engel olmak amacıyla kullanılan vitaminler direncinizi güçlendirmeye neden olur.

Besin destekleri iştah kaybı ve sindirim bozukluğuna neden olan hastalıkları ve direnç kaybını engellediği için iştahınızı bir miktar açabilir. Bu iştah da ideal olan kilonuza ulaşmanızı sağlayacaktır. Sağlıklı ve zinde bir vücut çok daha düzenli çalışır, kilo sorunu yaşamanızı engeller.

Özellikle B12 vitamininin; demir depolanması, enerji sağlama, toksinlerin atılması,  kalp-damar sistemine destek olma gibi pek çok görevi var. B12 vitamini eksikliği olanlarda bu faaliyetler eksik olacağı için eksiklik tamamlandığı takdirde kilo vermenize dahi yardımcı olacaktır.

Kan tahlillerinizde herhangi bir vitamin eksikliği varsa ve yine de bunu göz ardı ederseniz metabolizmanız mutlaka yavaşlayacaktır. Diyet serüveninizde de istediğiniz hedefe hızlı ulaşmanızı engelleyecektir.

Dipnot; ister ideal kilonuzda olun ister olmayın; kan değerlerinize düzenli olarak 3 ayda 1 baktırın. Dengeli ve sağlıklı bir yaşam için. Eğer vitamin eksikliğiniz varsa ve takviye almayı düşünüyorsanız diyetisyeninize danışmayı ihmal etmeyin. Her takviyenin potansiyel yararları ve riskleri vardır, bunlar hakkında sizi bilgilendirmesini isteyin. Bu, özellikle; gebeler, emziren anneler, yüksek tansiyon, şeker hastalığı gibi kronik hastalıkları olan kişiler için geçerlidir.